Prodívejte se, jak to u nás chodí.

Zdraví a spokojenost našich pacientů je pro nás prioritou.

„Chceme pacientům nabídnout bezbolestný přístup, příjemné prostředí a dostatek času, abychom mohli k pacientovi přistupovat individuálně a o všem ho důkladně informovat. Kvalitní práce vyžaduje dostatek času – aby stihla zabrat anestezie, nasazení kofferdamu, pečlivé odstranění veškerého kazu ze zubu, na modelaci a artikulaci výplně, zkoušky barev k dokonalé estetice… 

Čas je důležitý nejen pro naši práci, ale i pro naše pacienty. Snažíme se o důkladné načasování výkonů, aby pacienti netrávili čas v čekárně, ale v křesle v ordinaci.“

MDDr. Kristýna Bártíková

Prevence

Zakládáme si na pravidelných preventivních prohlídkách (každého půl roku), které mají nezastupitelný význam pro pacienty jakéhokoliv věku; a zároveň jsou pro pacienta nejlevnějším přístupem k péči o chrup. Díky nim včas předejdeme hlubokým kazům, které vyžadují následné ošetření kořenových kanálků a protetické ošetření zubu korunkou, případně jeho extrakcí a dalším složitým a finančně náročným řešením.

Během vyšetření běžnou sondou a zrcátkem je možné detekovat pouze 30 % zubních kazů v ústech pacienta a tak se v rámci preventivní prohlídky snažíme plně využít potenciál moderních technologií a inovativních postupů, mezi které patří:

  • Důkladné preventivní prohlídky v kombinaci s pravidelnými RTG snímky – intraorální i panoramatický rentgen je v naší ordinaci samozřejmostí.
  • Vyšetření a dokumentace stavu chrupu intraorální kamerou, díky které můžeme pacientovi detailně prezentovat situaci v ústech. Kamera je součástí stomatologického křesla a pacient vše sleduje na obrazovce před sebou.
  • Během prohlídky doporučíme vyšetření s využitím digitální kamery DIAGNOcam, která zub rychle, bezbolestně a bez RTG záření dokonale prosvítí a zobrazí i ty nejmenší kazy, které lze léčit preventivními přístupy (plně bez vrtání), případně opravit minimálně invazivní technikou. Také dokáže detekovat praskliny v zubech a kazy pod výplněmi. Toto zařízení je díky použité technologii vhodné i u malých dětí a těhotných pacientek. 

Zubní kaz

Pokud musíme zub opravit, volíme minimálně invazivní postupy se zvětšovací optikou, které zub maximálně šetří a dále ho neoslabují. Používáme moderní fotokompozitní – bílé výplně, které jsou díky nanotechnologii velmi podobné zubní tkáni a pro zub přirozené. Materiály pečlivě vybíráme a funkčnost, dlouhá výdrž a vysoká estetika jsou pro nás naprosto zásadní.

Pro kvalitní výplň, která dlouho vydrží, je naprosto zásadní zajištění sucha při práci. Proto se snažíme při každém ošetření využít speciální blánu – kofferdam, která zajistí sucho a zároveň poskytne pacientovi komfort (žádná voda v ústech, zbytky odvrtaného amalgámu, žádná savka …). 

Korunky

Defekty zubů většího rozsahu snadno a rychle vyřešíme pomocí polokorunek, korunek a můstků. Pacienti se u nás nemusí bát nepříjemného otiskování! Naše ordinace využívá 3D skener CEREC Primescan (odkaz na video), který naprosto dokonale zachytí situaci v ústech, včetně barev a struktur zubu bez nutnosti nepříjemného otiskování při broušení zubu na korunku. Digitální 3D sken následně odešleme do spolupracující laboratoře, kde vyškolený laborant v počítači vytvoří modelaci, korunku nebo můstek vyfrézuje z velmi kvalitního a estetického materiálu a dobarví k dokonalosti.

Největší výhodou tohoto přístupu je přesnost, na které stojí celé protetické ošetření zubu a jeho životnost. Žádné nesedící korunky, převisy nebo vykukující kov v ústech. Dalšími benefity celého systému CEREC je rychlost celého procesu a vysoká estetika.

Korunky nejčastěji zhotovujeme ze sklokeramiky (lithium disilikát – e.max), která nám díky své pevnosti a dokonalým estetickým vlastnostem dovolí vytvářet korunky v tenkých vrstvách a tím výrazně šetřit zub. Můžeme zakončit hranici korunky například v polovině zubu a výsledek bude i tak dokonalý, protože se tato keramika po nacementování barevně propojí se zubem a skvěle “zapadne” do úst. Další možností je keramika zirkon, která je vysoce estetická a v moderním pojetí i průhledností podobná zubu.
Oba materiály laborant vždy dobarví k dokonalosti s individuálními efekty a výsledky jsou nejlepší možné.

Kořenové kanálky

Pokud je kaz velmi hluboký a je nutné zub “umrtvit” a léčit kořenové kanálky, nabízíme pacientům rychlé a účinné strojové opracování, elektronické měření délky a zaplnění kanálků teplou guttaperchou pomocí moderních přístrojů.

Díky nadstandardnímu přístrojovému vybavení a zvětšovací optice je takové ošetření přesné, dlouhotrvající a zub minimálně oslabí. V návaznosti na endodontické ošetření kanálků je téměř vždy zapotřebí zhotovit polokorunku nebo korunku.

Ošetřování dětí

Děti jsou u nás vítány a budeme se jim rádi věnovat. První návštěva u zubaře by měla proběhnout ideálně kolem jednoho roku dítěte. První návštěvy jsou spíše poznávací. Dítě seznámíme s ordinací, povozíme na křesle a ukážeme, co se k čemu používá. Podíváme se také do pusinky na stav zoubků.
Vzhledem k tomu, že chceme být rodinným lékařem, vyžadujeme, aby spolu s dítětem byl v naší péči alespoň jeden z rodičů.

Kvalitní a bezbolestné ošetření dětských pacientů je časově náročné. Chceme, aby k nám děti chodily rády, tudíž jim dopřáváme potřebný čas. Proto za vybrané výkony (např. zhotovení skloionomerních výplní) je účtována úhrada za zvýšenou časovou dotaci na zákrok (viz ceník).

Co když se mi termín nehodí?

Pokud se Vám domluvený termín nehodí, určitě nám o tom dejte co nejdříve vědět. Rádi vám nabídneme jiný termín. Váš termín pak může využít někdo jiný, kdo na na něj třeba právě čeká. Neomluvený termín nebo návštěva omluvená na poslední chvíli pro nás obvykle znamená promarněný čas.
V případě online objednání na vstupní prohlídku nebo preventivní prohlídku máte možnost nejpozději 48 hodin předem termín opět online zrušit (skrze odkaz v potvrzovacím emailu).
Pokud jste objednání jiným způsobem, nebo termín již online zrušit nejde, napište nám email nebo zavolejte. V případě, že telefon v pracovní době nezvedáme, věnujeme se pacientům v ordinaci.

Co když mě něco rozbolí?

V případě akutních obtíží nás kontaktujte telefonicky v ordinační době, případně skrze email. V případě, že telefon v pracovní době nezvedáme, věnujeme se pacientům v ordinaci. Vždy se snažíme váš problém řešit v co nejkratší možné době a je-li to možné, v jedné návštěvě.

Pro objednání na první prohlídku a dentální hygienu využijte online objednávkový systém. Vše ostatní domluvíme skrze email info@zubnizbraslav.cz.